Spor

Beden Eğitimi ve Spor Dersi

Okulumuzda beden eğitimi derslerinde; öğrencilerimizin vücut fonksiyonlarını kavraması, motor öğrenme ve temel hareket becerilerini sağlanması, oyun becerilerini kavraması, stratejiler geliştirmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.
Hareketlere ilişkin becerileri öğrenmek, öğrencinin ders içi ve ders dışı etkinlikler katılım olasılığını yükseltmektedir. İlk 3 yılda öğrenci;  yer değiştirme, dengeleme ve nesneleri kontrol eden hareketleri yapmada olgunluk ve çok yönlülük kazanmaktadır. 4. ve 5. sınıflarda özellikle takım sporlarına yönelik yeterlilikler geliştirilir. 6. ve 8. sınıflarda yeterlilikler kalıcı hale gelir, birleştirilir ve çeşitlendirilir.

Okulumuzda 8-14 yaş arası voleybol, tenis ve basketbol eğitiminin yanı sıra, 7-11 yaş arası futbol eğitimi verilmektedir. Çalışmalarımızda öğrencilerimizin hem fiziksel hem de ruhsal öz güvenli, takım çalışmasına uyumlu, kötü alışkanlıklardan uzak bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Okulumuz 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Güngören Ligi yıldız erkek kategorisinde basketbol ilçe üçüncüsü olmuştur.

Voleybol

Küçük yaşlardan itibaren voleybol oynayan çocuklar, görev ve sorumluluk alıp bunları yerine getirmeyi öğrenir. Bireysel sorumluluğunun yanı sıra, takımı içinde de sorumluluk taşıdığının bilincinde olan çocuklar, ekibindeki zayıflıkları tölere etmesi gerektiğini kavrar. Ayrıca her zaman başarı kazanmanın mümkün olmadığını; zaman zaman yedekte kalıp her zaman en iyi olamayacağını; iyi olmadığı zaman, yerini başkasına bırakıp, onu desteklemesi gerektiğini; iyi olmak için sürekli çalışması gerektiğini öğrenir.

Futbol

Amacımız; ilgisi ve yeteneği olan çocukları erken yaşta futbolla tanıştırıp sistemli çalışmalar ile futbol eğitimi almalarını sağlamaktır. Çocukların zihinsel, bedensel gelişimlerini artırmalarına yardımcı olarak topluma yararlı ve kendine yetebilen bireyler yetiştirmektir. Çocuklara spor ruhunu, sevgisini aşılayarak futbol oyununu sevdirmek ve iyi bir futbolsever olmaları amaçlanmaktadır.