LGS

Fono Koleji’nde akademik başarı hedefli yoğun bir LGS (Liselere Geçiş Sınavı) hazırlık programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin genel durumunun tespiti için her sene başında yapılan tarama sınavlarının doğrultusunda somut hedefler belirlenmektedir. Türkiye geneli kurumsal deneme sınavlarının yanı sıra Fono Koleji Yayın Grubunun oluşturduğu özel deneme sınavları on beş günde bir yapılmakta ve derslerde kullanılan farklı yayınlar ile öğrencilerin bütün soru tiplerine hâkim olmaları sağlanmaktadır.  Bu çalışmaların yanında derslerde gözlemlenen konu eksiklerinin tamamlanması için birebir ve grup etütleri yapılmaktadır.

Bireysel danışmanlık sistemimiz ile öğrencilerimizin ders çalışma programları belirlenmektedir. Bu programın takibi danışman öğretmenlerimiz tarafından yapılıp öğrenci gelişim raporları hazırlanmaktadır. Yapılan deneme sınavları sonuçları, öğretmenlerimiz tarafından analiz edilmekte ve her bir öğrenci için belirlenen konu eksikleri hafta içi grup etütleriyle giderilmektedir. Sınava hazırlık süreci boyunca öğrencilerimiz rehberlik birimimiz tarafından dikkatle izlenmekte ve olası yaşanabilecek sorunlar için gerekli önlemler alınmaktadır.

Başarıya ulaşmak için alanında uzman, deneyimli öğretim kadromuz tüm detayları düşünerek yıllık çalışma programı hazırlamaktadırlar. Hazırlamış olduğumuz LGS programı akademik öğretim programının içine yerleştirilmektedir.

8. SINIF LGS PROGRAM BİLGİSİ
LGS Hazırlık Dersleri 1200 saat
Deneme Sınavları 90 saat
Hafta İçi Etüt 144 saat
Hafta Sonu Etüt 288 saat
Toplam 1722 saat